Pasivní příjem – aneb peníze dělají peníze?

Co je to pasivní příjem? Jak si ho vytvořit? Proč je dobré ho mít? Na co si dát pozor? Jak lze nadprůměrně zhodnotit své finance? Aneb, cesta k finanční a časové svobodě je na dosah.

Co je to pasivní příjem?

Zcela jednoduše a srozumitelně:

Jedná se o pravidelný příjem, pro který není potřeba vynakládat úsilí a kde není vyžadována má přítomnost.

Když si to malinko rozklíčujeme, tak zjistíme, že každý jsme někdy takový příjem zažili a mnozí z nás ho mají i dnes. Například jako malým se nám dostávalo kapesného od rodičů = nebylo potřeba nic dělat a ani naše přítomnost nebyla podmínkou pro tento příjem. Další takový příjem může být například nájemné. Tedy za pronájem bytu/domu nám chodí pravidelná měsíční renta, pro kterou není nutné pracovat a ani naše přítomnost není vyžadována.

Proč je dobré ho mít?

Když jsem začínal podnikat a zajímat se o peníze, jejich hodnotu a jak je co nejlépe a nejefektivněji vydělat, jsem si mnohé uvědomil. A to, že i když vyděláváte velké peníze – spokojení většinou nebudete. Bude Vám totiž chybět čas pro Vaši rodinu, přátelé a koníčky. Nejhorší možná varianta je pak ta, že se v práci nezastavíte a přesto nejste adekvátně finančně ohodnocení. Zkrátka nemáte čas ani peníze. Jaká je tedy ta optimální cesta, když „A“ ani „B“ není to pravé ořechové?

Optimální cesta je, mít pasivní příjem, který postupně nahradí Váš stávající příjem, až ho nakonec zcela nahradí!

Nejvíc čeho se dá dosáhnout, je vytvoření takového pasivního příjmu, kde máte finanční i časovou svobodu!!!

Neznám jediného člověka, který by odmítl mít pasivní příjem a raději by pro peníze pracoval, čímž měl méně času pro sebe/rodinu/přátelé.

(Pokud ho práce baví a naplňuje, lze to brát jako čas pro sebe – koníček.)

Jak si ho vytvořit? Na co si dát pozor?

Jak jsem již zmínil výše v článku, pronájem bytu se jeví jako jednička mezi takovým typem příjmu. Proč? Protože máte hmotný statek, který Vám generuje určitý příjem. Nevýhodou může být, že ne každý si může dovolit koupit byt, který může pronajímat.

Různá spoření či finanční produkty, jako třeba podílové fondy, by mohly být řešením, jak si takový příjem vytvořit a nebo si na něj postupně spořit. Ovšem, zde je velké ALE, a to v podobě úroků, které z takových produktů plynou. Více jsem tento začarovaný kruh popsal ve svém eBooku – ke stažení ZDE!

Úrok mezi 0,1% až max 5% ročně není až tak vysoký, když zjistíte, kolik je reálná inflace (+- 5%). V takovém případě vlastně proděláváte na svém spoření. Dal jsem si tu práci a celou situaci jsem důkladně studoval a hledal alternativní možnosti, jak lépe nechávat zhodnotit své peníze, které mám navíc.* Jak zmiňuji ve svém eBooku „Pravda o penězích, aneb co znamená pasivní příjem jinak? . Peníze trpí, pokud jen leží a nevyužívají se. Jsou to energie v pohybu. A proto:

Peníze by měly dělat další peníze!

Jak se říká: „Kdo hledá, najde“! I já jsem našel různé systémy na zhodnocování peněz, kde jsem dokázal vydělat nepředstavitelné peníze, ale bohužel riziko bylo až moc veliké, aby to byl dlouhodobě udržitelný byznys. Byla to jen hra a tzv. přetahování, kdo to déle vydrží. Jestli moje nervy a nebo daný projekt. Tudíž tudy cesta nevedla a nezbývalo mi nic jiného, než hledat dál…

_____________________________________________________________________________________________

*Mluvíme zde o penězích, které si člověk může dovolit nechat dále „vydělávat“. Nikoliv peníze na žití.

Proto i Vy si dejte pozor na podobné podvodné nabídky různých společností, které k reálnosti mají velmi daleko. Bohužel je jich plný internet a nezkušený člověk lehce naletí, protože vidina rychlého zbohatnutí je silnější než rozum.

Proto jsem vytvořil projekt: „Peníze bez práce“ (http://www.penizebezprace.com), kde hlavní myšlenka je ukázat, jak si lze vytvořit pasivní příjem jinak, neboli nechat zhodnotit své finance zcela nadprůměrným způsobem oproti tradičnímu finančnímu systému. Avšak, ne za cenu podvodných společnosti, ale reálných společností (nejlépe českých), které mají adekvátní produkt, umožňující vyšší zisky. Často se výše zisku odráží i v riziku které podstupujete. Někde je ovšem zisk garantovaný smlouvou a pevně fixní.

Jak tedy lze nadprůměrně zhodnocovat své finance?

Jak jsem zmínil výše, hledám dnes a denně možnosti, jak nechat vydělávat peníze s nejmenším možným rizikem a největším možným ziskem. Zabere poměrně hodně času, zjistit si vše o nabízených produktech, jak moc jsou reálné či výnosné. Stane se, že obětuji nejen svůj čas, ale i peníze. I to jsou zkušenosti, které mě posouvají dál. S Vámi se dělím o své výsledky, ke kterým jsem se dlouhou cestou propracoval. Vyhovuje mi to, protože mě to nutí být ve střehu a neustále sledovat trh. Pomoci sobě a okolí vytvářet nadprůměrný pasivní příjem je pro mě dostatečná odměna.

Jak je možno vidět na mých stránkách například:

Fixní úrok 20% p.a s měsíční výplatou na bankovní účet (tedy 1,66%) s kontraktem na 2 roky –  rozhodně stojí za zvážení.

Pár slov na závěr…

Cest je spousta, je možné, že existují i další, jak dobře a bezpečně zhodnocovat své finance. Já si stojím za tím, že nyní pro mě není nic zajímavějšího, nepočítám-li podvodné způsoby, jak toho docílit.

Pokud by mě někdo chtěl přesvědčit, že má zajímavější „produkt“ na zhodnocování peněz, nechť mi napíše soukromou zprávu. Podotýkám, že tradiční finanční produkty ani podvodné společnosti mě nezajímají.

Hledám spíše alternativní způsob, kde jsou procenta mnohem zajímavější. Jinak by tyto stránky a celý projekt ztrácel smysl a mohl bych se dát na cestu finančního poradce, který nabízí tradiční finanční produkty. Tuto práci nechám jiným…

Pokud Vás článek zaujal natolik, že by jste rádi zjistili bližší info, tak se podívejte na stránky: www.penizebezprace.com a v případě zájmu a přísunu nových informací ze světa pasivního příjmu se přidá do soukromé skupiny na Facebooku, kde je vše probíráno. Přidat se lze zde na tomto odkazu: SOUKROMÁ FB SKUPINA!

Přeji všem, ať dosáhnete finanční a časové svobody.

Jakub Pánek
Autor projektu „Peníze bez práce“. Peníze dělají další peníze, vydělávat se dá i jinak než prací. Ukazuje lidem cestu tzv. „pasivního přijmu jinak“. Vstříc finanční a časově svobodě.