Síla pozitivního myšlení – mýtus nebo pravda? Aneb, jak jsem se po druhé narodil!

Dnešní článek bude velmi speciální. Je síla pozitivního myšlení mýtus, nebo nám reálně může pomoci změnit život? Aneb, můj krátký příběh o tom, jak jsem se po druhé narodil. Co jsem při tom prožíval, a co vše jsem na své cestě k návratu praktikoval. Bylo to placebo, nebo se dá zdraví vylepšit pomocí různých praktik, stravy, suplementace, atd.? To vše se dozvíte v dnešním speciálním článku. Pojďme na to!

Dnešní článek nebude vyloženě na téma „peníze“, ale i tak zde má své místo. Po určitých událostech jsem se rozhodl, že budu psát články nejen o penězích, ale i o úzce souvisejících tématech jako jsou: nastavení hlavy na úspěch, osobní rozvoj a celkově zdravý životní styl. Tyto články píšu proto, abych pomohl co možná nejvíce lidem, kteří jsou v podobné situaci, nebo jen hledají inspiraci a pozitivní slova na své cestě životem.

Síla pozitivního myšlení – mýtus nebo pravda?

Na toto téma jsou napsány tisíce stran textu, knížek i článků. Doporučuji si přečíst můj článek: ZDE, kde představuji TOP 5 knih, když začínám s osobním rozvojem. Věřím, že Vám pomohou na Vaší cestě.

„Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout.“ Napoleon Hill

Vzpomeňte si na všechny ty velké vynálezy a technologie, díky kterým máme tak ulehčený život. Ať už je to letadlo, které nás za pár hodin dopraví z jednoho kouta světa na druhý, či mobilní telefon, díky kterému si komunikujeme se svými nejbližšími, aniž bychom vedle nich museli být přítomni. A takto bych mohl pokračovat do nekonečna…

A teď si představte, že každý z těchto velkých objevů byl nejprve tou nejobyčejnější a nejbláznivější myšlenkou nějakého človíčka. Pak ji tento človíček přepsal na papír a později se tato věc stala hmotnou v našem světě. Vše ale začalo v hlavě!

A tím byla řečena velká pravda. Jak řekl jeden velmi moudrý muž:

 „Jsme to, co si myslíme. Vše z toho, co jsme, vzniká s našimi myšlenkami. Myšlenkami tvoříme svět.“ Buddha

Teď si představte, jak by tyto vynálezy dopadly, pokud by jejich tvůrci mysleli stále jen negativně a na neúspěch?

Síla pozitivního myšlení tkví v tom, že každá situace má vždy dva úhly pohledu. Můžete se dívat na nůž jako na nástroj, který může zabít člověka. Nebo na velmi užitečný nástroj ke krájení masa, chleba, atd. Je jen na Vás, jaký úhel pohledu si vyberete, jaké emoce si dobrovolně přivodíte. Rozhodnutí je jen a jen na Vás!

Položme si sami sobě otázku: K čemu nám bude, pokud se budeme rozčilovat, ztrácet energii a čas nad situacemi, které stejně nemůžeme změnit? To, že venku prší prostě neovlivníte a nezměníte tím, že budete nadávat na počasí, a že je celý den „na prd“. Věřte, že tímto přístupem naděláte více škody než užitku. Jinak zní věta: ,,Venku prší, bude dostatek vody“.

„Hledejme v lidech a situacích spíše to dobré a pozitivní, celý svět se nám tím začne měnit před očima. “  Jakub Pánek

Pozitivní myšlení Vám vždy přinese více než to negativní. Proč by si někdo dobrovolně způsoboval strach, napětí, stres, smutek, hněv, když se můžete cítit opačně? Plní energie, lásky, nadšení, entusiasmu…

Můj krátký příběh, jak jsem se po druhé narodil!

Dne 20.10.2020 jsem měl velmi vážnou dopravní nehodu. Tímto článkem toto téma uzavřu, protože vracet se k této životní zkušenosti mi radost nepřináší.

Doktor záchranné služby, který přijel k mé autonehodě a viděl stav mého vozidla, si myslel, že jsem mrtvý. Minimálně, že budu na „na kusy“. Bylo velmi milé zjištění, že jsem byl při vědomí a žiju. Následoval rychlý transport vrtulníkem a okamžitá operace… Zde nastává mnoho „šťastných okolností“, které mi zachránily život!

Ať už to bylo rozhodnutí záchranáře o transportu vrtulníkem (jinak bych vnitřně vykrvácel), kvalitě mého auta nebo mé osvalené postavě, která zabránila smrtelným zlomeninám. V neposlední řadě rozhodnutí operujícího lékaře o okamžitém operativním zákroku. Stál nade mnou ne jeden anděl, ale nejspíše všichni svatí. Děkuji z celého srdce všem!

Potkalo mě tzv. štěstí v neštěstí, kdy jsem sice měl velmi vážná zranění z nárazu (zlomená páteř, vnitřní krvácení a pocuchané vnitřnosti, zlomené zápěstí, díra v kolenu, roztržená pusa, pohmožděná žebra a plíce, podlitiny po těle, atd.), ale přesto chodím, dýchám a žiju… Věřím, že budu opět naplno sportovat.

Lze se rychleji zotavit ze zranění?

Teď k otázce, na kterou nejspíše všichni čekáte. Dle mých životních zkušeností, a že jich není málo, se lze dostat z vážného zranění daleko rychleji zpět do normálního života! Jedná se o několik zcela zásadních věcí, které pokud budete praktikovat (lze i na lehčí zranění, například obyčejné zlomeniny, otoky, atd.), tak Váš návrat bude s vysokou pravděpodobností rychlejší, méně bolestivý a šťastnější. Jako bonus budete mnohem silnější, než jste byli před zraněním… Protože každé zranění, každá jizva, Vás posílí a dá Vám řadu životních zkušeností…

Teď Vám stručně představím má „kouzla“, která vždy praktikuji a díky kterým jsem se vždy vrátil zpět k normálnímu životu, ba co víc – vrátil jsem se ke sportu, který tolik miluji. Cestou vždy najdu něco nového, co by mi mohlo pomoci. Tudíž, tyto rady jsou momentálně nejaktuálnější, ale kdo ví, co přelomového objevím za rok/za dva?

1.Pozitivní myšlení

O tom jsem již psal výše… Je zcela zásadní pro Vaše zdraví a následnou regeneraci,  na co v těžkých chvílích myslíte! Dle zákona přitažlivosti dostanete zpátky vše, co vyšlete. Laicky řečeno to znamená, že pokud myslíte a vysíláte negativní myšlenky o Vašem těle, ještě k tomu si na své tělo stěžujete, tak přesně to se Vám vrátí jako bumerang. Funguje to 100% i v opačném případě, tedy, kdy vysíláte pozitivní myšlenky a mluvíte o sobě hezky a pozitivně.

Pro příklad Vám řeknu, co jsem vše dělal já. Celé dny mi u lůžka hrála pozitivní uzdravující melodie. K tomu jsem si každý den pouštěl specifické nahrávky afirmací, které jsem si nahlas opakoval a vsugerovával si je do své mysli. Pouštěl jsem si také dennodenně léčivé mantry. V mé mysli jsem si vytvářel obrazy svého zdravého těla, jakoby mu nic nebylo a viděl se, jak chodím, běhám, cvičím a jsem plně uzdraven.

Pozitivní myšlení znamená, vidět možnosti a neztrácet víru a naději ani v těžkých situacích.

Také jsem každý den meditoval, měl jsem k dispozici opět speciální typ nahrávky od svého učitele, která se mi dostávala do mého podvědomí. Do toho všeho jsem si každý den četl knížky osobního rozvoje.

Když to řeknu ještě jinak – nedovolil jsem své mysli obrazy mě jako poraženého, zničeného. Naopak, zaměřil jsem svoje myšlení pouze pozitivním směrem a dělal vše pro to, aby mě nic nemohlo od mého směru odvést. Naštěstí jsem neměl nikoho v mé blízkosti (návštěvy, rodina), kdo by mě srážel a litoval mě. Naopak, dodávali mi obrovskou dávku pozitivních slov a vždy mi byli oporou.

P.S – nemyslete si, že jsem nezažíval těžké chvíle, kdy mi mysl bloudila do těch nejhorších scénářů… I takové chvíle jsem si musel zažít. Nejhorší zážitek byl rozhodně v nemocnici, kdy jsem i po morfiu, lécích na bolest a práškách na spaní – nespal 3 celé dny. To se Vám honí v hlavě takové myšlenky, které bylo velmi těžké zahnat… Jen ležíte na zádech, nemůžete se hýbat… Nicméně, povedlo se. To byla největší výzva, které jsem kdy v životě čelil.

2. Suplementace & speciální „hračky“

Další zcela zásadní aspekt, proč tak rychle regeneruji, je bezpodmínečně zařazení suplementace a speciálních přístrojů. Co si laicky představit pod pojmem suplementace? Jedná se o doplňky stravy. Někdo užívá léky a žije v domnění, že mu pomůžou (možná mu pomůžou krátkodobě od jednoho problému, ale vedlejší účinky způsobí další a další problémy + z dlouhodobého hlediska neléčí, ale pouze tlumí příznaky. O tom někdy příště…). Já preferuji doplňky stravy na přírodní bázi a v té nejvyšší možné kvalitě. Slova přírodní a nejvyšší kvalita jsou zcela zásadní.

Proč?

Protože není „céčko“ jako „céčko“ = vitamín C z lékárny a nebo vitamín C přírodního charakteru, bez balastu, éček, barviv a přidaných látek a ještě ve formě, z které nebude mít tělo průjem, ale využije ho. Je rozdíl ve vstřebatelnosti léků z lékárny, která může být jen 10% a té nejvyšší kvality kolem 90%!

Tudíž, já osobně podpořil moji regeneraci tím, že jsem užíval doplňky stravy, které byly ušité na míru mým zraněním a toho, čeho jsem chtěl docílit. Tedy, rychlejší regenerace tkáně, živiny pro hojení kostí. Celkově vitamíny, minerály a enzymy pro výživu celého těla. Podporoval jsem i hojení jizvyzdravý spánek. Pro představu zde přikládám foto mých doplňků stravy, kde ještě chybí amino-elektrolytový komplex. Pár věcí je z Anglie, protože u nás v ČR jej nelze koupit.

Nebudu zde vše popisovat, to není cílem článku. Jo a ten přístroj vzadu je biomodulátor, o něm si doporučuji přečíst něco na internetu!

Ještě zmíním, že pro mě je zdraví na prvním místě. Bez zdraví nemůžete naplno žít. Nic není důležitější než naše vlastní zdraví! To si zapamatujte. Potřebujete k tomu peníze? Zcela jistě ANO! Mě vyšla prozatím „léčba“ včetně biomodulátoru, který Vám zůstane dalších x let a můžete ho denně využívat, na cca 45 000Kč a zcela jistě to není konečná částka…

3. Strava

V neposlední řádě je potřeba zmínit stravu, která úzce souvisí se suplementací. Strava do těla dodává potřebnou energii, kterou tělo potřebuje proto, aby se dokázalo zregenerovat. Po zranění se v těle dějí tisíce drobných reakcí, které nevnímáme. Představte si to jako takovou atomovou bombu, co po ní zůstane? Doslova nic… Musíte vše začít budovat od nuly. A podobné je to ve Vašem těle. Velká spousta zánětů, obrovský zásah do imunity (v mém případě střev, která byla zasažena), atd. Na to tělo potřebuje velkou dávku správných živin, aby se mohlo adekvátně bránit a navíc ještě budovat zničenou flóru.

Není jedno, co jíte! Pokud budete jíst „nevhodné potraviny“, co z toho tělo může vybudovat? Jak tělo může regenerovat? Co si tělo může vzít z mléčné čokolády, bílého rohlíku a konvenčního masa plného antibiotik? Představte si to jako když máte květinu. Když ji budete zalévat zkaženou vodou a limonádou, jak bude reagovat? A teď si představte, že ji zaléváte čerstvou vodou a dáváte ji výživu. S naším tělem je to úplně stejné.

„Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem.“  Hippokratés

4. Prostředí a příroda

Zde již velmi stručně a krátce. Snažte se být (žít) v prostředí plného lásky a krásných vztahů (ať už rodinných, přátel či spolubydlících). Opravdu není potřeba trpět a žít v toxickém prostředí plného negace.

A druhý bod, snažte se co nejvíce a co nejdříve od zranění dostat do přírody. V tomto případě je celkem jedno, jestli věříte v to, že příroda léčí nebo ne. Uvidíte sami, že pravidelná procházka v přírodě Vám pomůže s regenerací i s udržením pozitivní mysli. V tom mi věřte, toto mám ověřeno životní praxí.

„Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.“ Hippokratés

A je to, přátelé… Jsme v samém závěru článku. Ukázal jsem Vám svá „kouzla“, pevně věřím, že když budete alespoň nějaký bod dodržovat, tak se Vám změní život.

Záměrně jsem nikoho v článku nejmenoval, protože se osobně nepovažuji za nějakého guru v suplementaci, stravě ani osobním rozvoji. Učím se doslova každý den a jsem velmi vděčný, že mám okolo sebe lidi, kteří mi v těchto těžkých chvílích pomohli a ukázali směr. Ať už to jsou specialisti na celostní zdraví, různí šamani nebo osůbky, které jsou z duchovního hlediska úplně jinde než já, od kterých se mohu stále učit. V neposlední řádě zde chci vyzdvihnout svoji rodinu, a ty úplně nejbližší přátelé, kteří mi byli a jsou velkou oporou. Jen díky nim jsem udržoval svoji mysl čistou. Jsem za ně všechny velmi vděčný a tímto článkem jim chci ze srdce poděkovat! Oni vědí, koho se to týká…

V případě dotazů mi můžete napsat. Příště se už opět můžete těšit na článek ze světa financí, tedy na téma, kde se za odborníka považuji a mám co předávat dál. Také v brzké době vydám zcela přelomový ebook o pasivním příjmu, který jsem připravoval řadu měsíců a jehož vydání zbrzdila má nehoda…

Mějte se krásně, věřte, že se tak mít můžete!

Jakub Pánek
Autor projektu „Peníze bez práce“. Peníze dělají další peníze, vydělávat se dá i jinak než prací. Ukazuje lidem cestu tzv. „pasivního přijmu jinak“. Vstříc finanční a časově svobodě.